Niegdyś bardzo blisko związany z Ligą Liero, popełniłem klona tej przewspaniałej gry, który zwał się Wurmz!. Gra cieszyła się sporą popularnością, niestety jej kod nie nadawał się do niczego z paru względów - w połowie napisany był w C, w połowie w C++ (gra w międzyczasie przeszła na C++, ale nie miałem czasu przepisać całości kodu), projekt prowadziłem w strzępach wolnego czasu, więc każda funkcja była zbiorem brzydkich hacków (z braku wolnego liczył się czas realizacji, a nie sposób). Projekt został w końcu zastąpiony przez Gusanos.

Równolegle prowadziłem projekt innego klona Liero, gry opartej na wektorach, z realistyczną fizyką i ładniejszą grafiką. To właśnie tego projektu, Liero Sequel Project, dotyczy ta notka.

Screenshot z gry

Projekt utknął (z braku mojego czasu) na etapie implementacji silnika. Napisałem kompletny system obsługi kolizji (realistyczna fizyka). Wygląda (moim skromnym zdaniem) całkiem nieźle, działa pod Windows i pod Linuksem. Współpracujący ze mną grafik (Dzięcioł / Woodpecker Studios) obiecał zaspokoić każdą zachciankę graficzną. Potrzeba jeszcze przepisać engine odpowiedzialny za particle (gracze, bronie) i napisać engine wykrywania kolizji obiekt/obiekt (obiekty mają okrągłe bounding-boksy, więc nie powinno być to trudne).

Pytanie brzmi: czy są jacyś chętni?