Kiedy jakiś czas temu, z Tomkiem, zrealizowaliśmy żartobliwą promocję standardów sieciowych (o których więcej - wkrótce), wspomnieliśmy o tym, że wzięliśmy na poważnie głosy, które sugerowały, że powinniśmy zacząć robić coś wspólnie, na poważnie.

Trudno tamten projekt nazwać poważnym, dlatego tym razem, przyszedł czas na coś innego. Czy znacie 10 przykazań?

10przykazan.com to idea. Idea stworzenia systemu społecznego, zrzeszającego najciekawsze, najlepsze i najbardziej poczytne blogi i strony domowe w polskim internecie. Treść to podstawa, a dobry wygląd pomaga w promocji. Do systemu dostają się tylko te strony, które przejdą naszą rygorystyczną moderację (a koperty przekażą po cichu, pod stołem).

Zwykli ludzie, na hasło blog, natychmiast wysyłają zapytania do Google (czy innej, ulubionej, wyszukiwarki) by znaleźć blogi, o interesującej ich tematyce. Tu rodzi się problem — odnalezienie interesujących blogów w zalewie śmiecia takiego jak onetowe blogi piętnastolatkuff zniechęca. Rodzi także błędne przekonanie, że w blogach nie ma nic interesującego, a ludzie, którzy je prowadzą, to nieokrzesane fajtłapy, będące na bakier z ortografią i uprawiające ekshibicjonizm emocjonalny.

Nasz cel, to stworzenie sieci zrzeszającej najlepszych autorów, piszących na tematy, interesujące dla szerokiego grona zainteresowanych odbiorców. To doskonała okazja zwiększenia swojej poczytności. Być może także okazja do wypromowania swojej osoby czy projektu nad jakim pracujesz.

Prowadzisz dziennik, bloga, wiki a może stronę domową? Przyłącz się do nas.

W najbliższym czasie wyślemy odpowiedni kod do Sparrowa, by jogger.pl wzbogacił się o funkcję pingback, tym samym, by ciekawe joggi mogły znaleźć się w naszym systemie.