Właśnie z sit0 zabieraliśmy się za spędzenie drugiego dnia nad kolejnym dziwadełkiem, które występowało w naszej ukochanej przeglądarce. Spora część ajaksowej funkcjonalności naszych zabawek zaprzestała pełnienia swych funkcji w IE.

Zaczęliśmy tradycyjnie, od zabawy z Fiddlerem i upewnienia się, że zapytanie trafia do serwera prawidłowo i że serwer generuje prawidłową odpowiedź. Pudło, trzeba pobawić się z JS. Debugowanie tego ostatniego w IE jest zabawą tyle niewdzięczną, co czasami graniczącą z absurdem. Po kilku godzinach zabawy z wstawianiem kodu kontrolnego w różne etapy przetwarzania odpowiedzi (rozoraliśmy całą bibliotekę script.aculo.us), zostaliśmy dalej z niczym. Mieliśmy tylko jeden wyjątek, który nie miał kompletnie sensu. Cała jego zawartość to System error -1072896658.

Zbawienie przyszło z Google: ktoś miał już identyczny problem i okazało się, że rozwiązanie stosuje się także w naszym przypadku. Jeśli więc IE zachowuje się dziwnie i nie działają w nim wywołania AJAX, sprawdź zawsze nagłówki. IE jest bardzo wybredny i bardzo małomówny.

Technorati Tags: , , ,