Ze strony alpha.pl krzyczą do nas najnowsze wersje oprogramowania. Na konto skusił się też kiedyś mój kolega, Łukasz Olejnik. Jego serwis od jakiegoś czasu nie działa.

Dostawca usług nie raczył o tym poinformować, poinformował za to wdzięcznie skrypt crona. I informuje nadal, ze szwajcarską punktualnością, dokładnie co godzinę.

Serwis ma tego pecha, że od początku swego istnienia korzysta z funkcjonalności eAccelerator, który niegdyś na wspomnianym hostingu zwykł działać. Być może wtedy była to jeszcze wersja beta, a do wersji alfa przeszli niedawno?

Cóż, zdarza się, pomyślał Łukasz i czym prędzej zgłosił problem swojemu hostowi. Czym prędzej odpisał i host, a helpdesk pomoc swą zaoferował w te słowy:

eAccelerator działa. Proszę zobaczyć w phpinfo()

Uspokoiło go to nieco i utwierdziło w przekonaniu, że może spokojnie zignorować wyświetlane zamiast strony:

Call to undefined function: eaccelerator_get()

Do dziś ignoruje więc komunikaty, pracuje także nad przekonaniem swoich odwiedzających, że biała strona z czarnym napisem nie jest warta uwagi i świadczy o normalnej pracy serwera.

Dziękujemy zatem panom z AlphaNetu za wyczerpującą odpowiedź. Gratulujemy także czasu reakcji na zgłoszenie, a tak wspaniałego hostingu na resztę życia i sobie i wam życzę.