Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch konsol — PlayStation 2 i PlayStation 3. Byłbym jeszcze szczęśliwszy, gdybym posiadał jeszcze więcej gier. Oczywiście, wychowałem się z joystickiem w ręce i pewnie mógłbym z radością przebrnąć przez wszystkie wydane tytuły, ale jest jeden problem.

O ile mordowanie tłumów za pomocą katany Onimushy i kopanie raperskich tyłków w DefJam Icon sprawia mi wiele radości, często zdarza się sytuacja, w której w pokoju znajduje się mnoga liczba potencjalnych partycypantów zabawy, toteż dobrze byłoby uruchomić coś mniej zobowiązującego niż Dragon Quest 8 i mniej angażującego intelektualnie od Okami. Nie każdy też chce przed zabawą nauczyć się wszystkich 100+ ciosów wybranej postaci w Tekkenie.

Jak zapewne domyślacie się, w potrzeby idealnie wpasowuje się Katamari, mam też oczywiście Super Rub 'a' Dub, ale gdzie dalej? Kiedy przeglądam ofertę, to wydaje mi się, że wydawcy gier na Xboksa i PS3 uznali, że skoro konsole mają świetną grafikę i dostęp do internetu, to ludzie przestali się spotykać przy piwie.

Drogi lazywebie, szukam gier, w które można pograć na jednej konsoli i przy jednym telewizorze. Tak, wiem, że Warhawk ma tryb dzielonego ekranu nawet dla czterech graczy, jednak nie spełnia powyższych wymagań. Tak, też czekam na LittleBigPlanet i Beautiful Katamari. Pomóżcie ;)