W związku ze stagnacją związaną z rozwojem obecnego silnika Joggera i ostatnią reakcją na naszą petycję (której nota bene byłem inicjatorem, bo Riddle już się boi, że ma nowych wrogów), postanowiłem zrobić sobie przerwę. Masa osób pytała mnie, czemu piszę i ja zawsze odpowiadałem, zgodnie z prawdą, że to lubię. Pisanie jest odskocznią od codziennych problemów, bo pozwala skupić się na jednym zagadnieniu i przez jakiś czas nie myśleć o reszcie świata. Pisanie pozwala zachować przynajmniej minimalne pojęcie o polskiej gramatyce, słownictwie i ortografii, o co trudno w świecie zdominowanym przez Gadu-Gadu i rozmowy z rodzaju elo, co tam? Pisanie daje wreszcie możliwość uzyskania odzewu, który często jest źródłem bezcennej wiedzy, a niejednokrotnie pozwala spojrzeć na sprawę z zupełnie innej perspektywy. Pisanie daje niesamowitą satysfakcję, jednak przychodzi moment, kiedy okazuje się, że reszta świata ma do dyspozycji maszyny i elektryczność, a my nadal ślęczymy przy świecach z gęsim piórem w dłoni. Jogger jest świetny do pisania o tym, co zjadło się na śniadanie, ale mi już nie wystarcza.

Nie kasuję bloga ani swojego konta i nadal mam zamiar śledzić i komentować cudze wpisy. Może nawet zdarzy mi się coś napisać, ale to już nie ta sama radość, co kiedyś. Poczekam do grudnia i mam nadzieję zobaczyć wtedy długo wyczekiwane drugie wcielenie silnika.

Dla ciekawych - statystyki.

  • Przeciętnie przez dobę odwiedza mnie 180 osób (unikalnych komputerów, śledzenie za pomocą adresów IP i ciastek).
  • We wrześniu przewinęło się tu was 3129, co przełożyło się na 11887 odsłon.
  • Rekord pod tym względem padł w lipcu, kiedy to liczba klikniętych stron wyniosła 14248.
  • 20% z moich gości ma problemy z cerą, zaś pozostałych 80% korzysta z produktów Microsoft.
  • 46% z odwiedzających korzysta z Firefoksa, 33% z Internet Explorera 6.0, zaś 10% z Opery.
  • 70% korzysta z rozdzielczości 1024x768, co ciekawe, aż 10% używa wciąż 800x600.
  • Obok patrys, pld i smarty, najpopularniejszymi hasłami z wyszukiwarek są kurt i albin, nieśmiertelniki i zakład pogrzebowy.
  • 119 osób dowiedziało się o tej notce za pomocą Jabbera.