Faktury i oferty. Lepiej.

Jakiś czas temu pytałem na Blipie, czy istnieje serwis, który potrafi wystawiać faktury w obcej walucie w sposób zgodny z prawem. Na przykład InFakt wbrew prawu nie przelicza wszystkich kwot VAT na złotówki.

Widać najlepiej zrobić wszystko samemu. Oddaliśmy się tedy pasjonującej lekturze przepisów dotyczących podatku VAT. Polecam szczerze tę formę rozrywki, zwłaszcza porównywanie poszczególnych przepisów z funkcjami oferowanymi przez poszczególne serwisy do fakturowania.

Wczoraj uruchomiliśmy (a raczej Mirumee uruchomiło) własną aplikację do wystawiania i zarządzania ofertami i fakturami: CentrumFaktur. Myślę, że śmiało moglibyśmy reklamować się hasłem, że jako jedni z nielicznych znamy stosowne przepisy.

Przy okazji dorzuciliśmy prosty system składania ofert, gdzie klient ma możliwość wymiany komentarzy dotyczących kosztorysu i jego finalnej akceptacji. Nigdy więcej nie usłyszycie, że wasz ulubiony klient — sympatyczny pan Kazimierz — pierwszy raz na oczy widzi takie ceny.

Czy mogę napisać coś więcej? Nie będę opowiadał o niesamowitym bezpieczeństwie, potrójnych ściankach ognia i platformie technologicznej tak zaawansowanej, że kryzys sam się cofa, a synergia je nam z ręki. Jeśli właśnie zakładacie działalność albo nie jesteście zadowoleni z używanego dotychczas programu, to zapraszamy do korzystania z naszych usług.